marzec, 2023

11mar09:30Core w treningu – zdrowie, postawa ciała, ruch funkcjonalny, CrossFitWarsztat 8h

Rozwiń

Szczegóły

Szkolenie obejmuje jeden dzień, 8 godzin dydaktycznych poświęconych na omówienie zagadnień teoretycznych i ćwiczenia praktyczne.

Celem szkolenia jest zrozumienie znaczenia mięśni „core” w mechanice ruchów funkcjonalnych, podstawowej dydaktyce treningowej oraz elitarnych programach treningu CrossFit. Część teoretyczna obejmuje wyjaśnienie definicji i funkcji core, podstawowej mechaniki kręgosłupa, profilaktyki wad postawy i urazów, definicję ruchów funkcjonalnych oraz istoty stabilności, równowagi i kontroli ciała. W części praktycznej kursanci poznają prawidłową sekwencję napięć z uwzględnieniem stabilizacji kręgosłupa, zastosowania zasady jednego stawu, zestaw ćwiczeń funkcjonalnych oraz wybrane ćwiczenia crossfitowe, akcentujące pracę core. Szkolenie zawiera też udział w przykładowym treningu mięśni core – zarówno jako oddzielnej jednostce treningowej, jak i integralnym elemencie kompleksowego treningu.

Godzina rozpoczęcia

(Sobota) 09:30