marzec, 2023

18mar(mar 18)09:3019(mar 19)16:00HIIT, TABATA, CROSS - interwały na zajęciach grupowychWarsztat 16h

Rozwiń

Zostań specjalistą od interwałów i programuj treningi na wyższym poziomie!

Szkolenie obejmuje dwa dni, 16 godzin dydaktycznych poświęconych na omówienie zagadnień teoretycznych i ćwiczenia praktyczne.

Celem szkolenia jest wyjaśnienie istoty treningu interwałowego w kontekście zajęć grupowych fitness, a także w aplikacji do treningów personalnych i treningów w małych grupach. Część teoretyczna obejmuje wyjaśnienie definicji i funkcji interwałów, ich komponentów i zmiennych oraz zasad bezpiecznego stosowania na różnych grupach klientów oraz analizy wskaźników fizjologicznych VO2max i LT. Wyjaśnione zostaną dwie podstawowe kategorie interwałów: ekstensywne i intensywne. Ponadto kursanci poznają historycznie pierwsze treningi interwałowe (fartlek, system Gerschlera) oraz te aktualnie najpopularniejsze (HIIT, TABATA, CROSS, sprinty interwałowe, crossfitowe WODy). W części praktycznej kursanci będą mieli okazję wziąć udział we wszystkich prezentowanych treningach interwałowych, aby samodzielnie sprawdzić dynamikę i rezultaty takich treningów. Będą mieli też okazję – w sekcji warsztatowej – samodzielnie skonstruować treningi interwałowe własnego autorstwa pod okiem naszych specjalistów. Nacisk jest położony na zastosowanie interwałów w treningach grupowych zarówno z użyciem wagi własnego ciała, jak i z rozmaitymi akcesoriami fitnessowymi.

Godzina rozpoczęcia

18 (Sobota) 09:30 - 19 (Niedziela) 16:00